Nadals un viņa miljona vērtais pulkstenis “Roland Garros” kortos

Teniss un luksusa klases pulksteņi iet roku rokā (burtiskā nozīmē). Piemēram, “Rolex” ir oficiālais sadarbības partneris (atliek vien palūkoties uz kortos pieejamajiem tablo) un galvenais sponsors Vimbldonā jau kopš 1978. gada, tāpat “US Open” un nu jau arī “French Open” (saukts arī par “Roland Garros”) turnīrā.

Arī vairākas pasaules līmeņa tenisa zvaigznes noslēgušas iespaidīgus sponsorēšanas līgumus ar luksusa pulksteņu firmām. Kurš gan nezina par leģendārā šveicieša Rodžera Federera un “Rolex” mīlestību (kopš 2004. gada), bet 2016. gadā “Tag Heuer” atjaunoja sadarbību ar serbu Novāku Džokoviču, kā arī citas elites klases tenisisti/es manāmi valkājot vairāku tūkstošu vērtus pulksteņus. Tomēr šī gada “French Open” turnīrā ar dārgāko pulksteni var lepoties spānis Rafaels Nadals.

FOTO: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Nadals, saukts arī par “māla karali”, kā ierasts ir viens no galvenajiem favorītiem par uzvaru turnīrā (kopumā 12 tituli – rekords “atklātajā ērā”), taču šogad viņš pievērsis plašāku publikas uzmanību ne tikai ar to. Runa ir par viņa “Richard Mille” firmas pulksteņa modeli “RM 27-04 Tourbillon Rafael Nadal”. Ar ko tas ir tik īpašs?

Pulksteņa dizains veidots līdzīgs tenisa raketei un tas izgatavots no bioloģiski saderīga titāna, alumīnija un vanādija sakausējuma, ko izmanto aviācijas un automobiļu rūpniecībā, kas piešķir struktūrai papildu izturību un ļauj padarīt virsmas pēc iespējas plakanākas. Savukārt nosaukumā iekļautā  īpašā ierīce “tourbillon” kompensē gravitācijas efektu uz pulksteņa mehānismu un parasti ir redzama ciparnīcas logā. Pats pulkstenis ir ļoti viegls – tā svars ir vien 30 grami. Tā vērtība ir 1 miljons ASV dolāru jeb 856 tūkstoši eiro. Turklāt, šis modelis ir ierobežotas pieejamības – izgatavoti vien 50 eksemplāri! Zīmīgi, ka tajā nav atrodami elementi no dārgakmeņiem.

Salīdzinājumam – par šādu naudu Latvijā var iegādāties divas luksusa klases mājas Baltezera krastos vai četrus elites līmeņa dzīvokļus kūrortpilsētā Jūrmalā! Bet Nadals ar tik vērtu pulksteni dzenā bumbiņu Parīzes “mālainajos” kortos…

Pirmo reizi “Richard Mille” ražotajā pulkstenī Nadals “Roland Garros” kortos parādījās 2010. gadā, bet šī gada Nadalam īpaši veidotais modelis ir piektais pēc kārtas. Salīdzinājums – pirmā Nadala kolekcijas laikrāža cena bija 449 tūkstoši eiro, bet nu tā vairāk kā dubultojusies. Var saprast – inflācija nevienu nesaudzē…

FOTO: Richard Mille homepage

“Ričards atnāca pie manis uz mājām un parādīja man modeli, sakot: “Šis ir pulkstenis, ko mēs tev izgatavojām”. Pulkstenis bija no platīna un tik ļoti smags, ka es biju ļoti apmulsis un sākumā nesapratu, ka viņš jokoja. Tiklīdz es uzlaikoju īsto pulksteni, es to iemīlēju. Mēs atradāmies uz viena viļņa! Kopš tā brīža pulkstenis man tagad ir kā otra āda,” sadarbības pirmsākumus atminas Nadals.

Starp citu, “Richard Mille” kompānija īpašas kolekcijas veido arī pasaules slavenajam mūziķim un producentam Farelam Viljamsam, F-1 braucējam Felipem Masam, futbolistam Didje Drogbā, kā arī citām globāli atpazīstamām figūrām.

Nadals nav vienīgais, kurš tenisa kortos manīts ar īpaši dārgu laikrādi. Pēc luksusa pulksteņu tirgus “Crown & Caliber” ekspertu aplēsēm 2019. gada “US Open”, neskaitot Nadalu, ar aptuveni 664 tūkstošu eiro vērtiem pulksteņiem startēja Serēna Viljamsa, Naomi Osaka un Stens Vavrinka.

Protams, cenu amplitūdas jautājumos toni nosaka Nadals ar saviem modeļiem, bet arī citi atpalikt nevēlas. Tiesa, tik dārgi pulksteņi, kas pārsniegtu kaut 300 – 400 tūkstošu robežu, kortos nemaz nav manāmi tik daudz…

sportapils