Spilgtās riteņbraucēju formas ar pīli, kuras steidz izpirkt fani, bet sacensību rīkotāji nosoda

“Giro d’Italia” sacīkšu 103. sezona šobrīd vēl rit pilnā sparā, bet sacensību pirms-prezentācija noslēdzās ar skandālu, jo komandas “EF Pro Cycling” braucēji uz skatuves kāpa “neatbilstošā apģērbā” – sacīkstēm paredzētie formas tērpi rotāti ar mežonīgiem rakstiem, spilgtām krāsām un multfilmas pīles tēlu. Tā kā šie tērpi iepriekš netika saskaņoti Starptautiskajā Riteņbraukšanas savienībā (UCI), komandu sodīja ar 4000 Šveices franku (3700 eiro) lielu naudas sodu. Kā vēsta aculiecinieki – šāds “EF” solis bijis negaidīts. Netrūka arī smējēju par šādu formu risinājumu…

FOTO: Getty Images

“EF” uzskatāma par vienu no spilgtākajām vienībām riteņbraukšanas pasaulē, iepriekš izceļoties arī ar rozā formām. Tiesa,  velopasaulē domas dalās – vieni nosoda piekopto stilu, kamēr citi steidz izpirkt viņu radītās kolekcijas!

Un starp citu, tieši “EF” pirms vairākām dienām “Giro d”Italia” organizētājiem lūdza apstādināt sacensības, jo, tā sauktais, izveidotais “burbulis” ir kompromitēts – neatļautās vietās piekļuvušas nepiederošas personas!

Turpinot par aktuālo “EF” komandas kolekciju – ar ko tā izceļas? Sāksim ar “Penrose” (teju neiespējamo, kā to sauc) trijstūri, kas ir skeitborda zīmola “Palace” logotips, kas īpaši populārs kļuva pirms desmitgades. Uz šīs bāzes tika veidots arī formu dizains, bet “Palace” tā izstrādē vēl pievienojās cita britu firma “Rapha”, kura ražo ekipējumu vienībai kopš 2019. gada.

Savukārt “Palace” zīmola galvenā iezīme ir atsauces uz 90. gadu estētiku “reiviem”, spilgtām krāsām, VHS filmēšanu un citiem nestandarta risinājumiem. Vēl viens ievērojams dizaina elements, ko “Palace” ir izmantojis iepriekšējās kolekcijās, ir pīle.

FOTO: Scanpix/AP

Zīmola uzkrītošais un drosmīgais stils piesaistīja modes industrijas uzmanību, un gadu gaitā “Palace Skateboards” kļuva par sinonīmu stilīgām kolekcijām, kas tika izpārdotas dažu minūšu laikā. Kopš 2009. gada uzņēmums ir sadarbojies ar tādiem pazīstamiem brendiem kā “Umbro”, “Adidas”, “Reebok”, “Ralph Lauren”, “Lewis” un “Jean-Charles de Castelbajac”.

Futbola kluba Turīnas “Juventus” formas tērps un Vimbldonas uzvarētājas tenisistes Andželikas Kerberes kleita kļuva par pēdējo pilienu visiem zīmola kritiķiem – arī viņi to sāka iemīlēt.

FOTO: CNN.com

Šīs kolekcijas veidotāju drosme slēpjas ne tikai dizainā, bet arī trīs pilāros – vēlme eksperimentēt, būt šokējošiem un  atšķirties no citiem. Tas viss aizrauj konservatīvo sacīkšu pasauli un piesaista aizvien jaunu auditoriju, kurai, ieraugot šos košos tērpus, noteikti interese par riteņbraukšanu palielinās!

sportapils