Arī Medvedevs izmantoja servi no apakšas – vai tā ir necieņas izrādīšana?

Londonā šobrīd norisinās sezonas noslēdzošais vīru tenisa turnīrs jeb “ATP Finals”, kurā planētas astoņi labākie tenisisti noskaidros čempionu. Pirmdienas vakarā savā starpā tikās Krieviju pārstāvošais Daniils Medvedevs un Vācijas talants Aleksandrs Zverevs, un krievu tenisists pārsteidza ar vienu no izpildītajām servēm.

Pirmo setu Medvedevs uzvarēja ar 6:3, bet otrajā setā rezultāts bija 4:3 (30:30) jeb viens no svarīgākajiem brīžiem visā mačā. Tā vietā, lai pienācīgi sagatavotos servei, Daniils pārsteidza Zverevu un komentētājus, izpildot servi no apakšas, turklāt visai ātri Zverevs raidīja bumbu autā. “Es nezinu, ko viņš tajā brīdī domāja,” sacīja komentētājs. Tenisa sabiedrībā šāda serve tiek traktēta kā necieņas izrādīšana pretiniekam, lai gan paši tenisisti redz šīs senlaicīgās metodes efektivitāti.


Visā spēlē Medvedevs triumfēja ar 6:3, 6:4 un pēc mača komentēja izdarīto izvēli par zemās serves izdarīšanu: “Es redzēju, ka viņš ir aptuveni 5 metrus prom no gala līnijas, savukārt bumbiņa bija tuvu manai raketei, tāpēc izlēmu, ka ir ātri jārīkojas. Es negribēju izrādīt necieņu Zverevam, bet mana parastā serve nestrādāja labi, turklāt viņš to labi atsita.”

Pēdējo reizi tenisa sabiedrība par šādas serves izpildīšanu tika sacelta kājās 2019. gadā, kad Akapulko turnīrā neviens cits kā austrālietis Niks Kirjoss izpildīja to pret Rafaelu Nadalu. Protams, ka atradās Kirjosa izvēlētās taktikas oponenti, taču tenisista pusē bija Rodžers Federers. “Zemā serve ir noteikti taktisks risinājums, īpaši tad, kad spēlētāji ir tālu pie gala sienas. Tādos gadījumos tas ir jāmēģina un par to nav jākaunas. Ja neizdosies, izskatīsies smieklīgi, taču kāpēc nepamēģināt?” sacīja tenisa ikona.

Pastāv dažādi viedokļi par zemās serves izpildīšanu, tomēr galvenais jautājums ir, ko par to domā paši sportisti, jo tikai viņi var noteikt, kas ir un kas nav necieņas izrādīšana. Ja šī taktika attaisnojas un tas palīdz uzvarēt, tad kāpēc neizmantot to?

Foto: (Xinhua/Han Yan) – Han Yan -//CHINENOUVELLE_09210101/2011171004/Credit:CHINE NOUVELLE/SIPA/2011171006

sportapils