“Liverpool” prezentē 56 miljonus eiro dārgo treniņbāzi

Pagājušās sezonas Anglijas Premjerlīgas spēcīgākā komanda “Liverpool” pārcēlusies uz jaunu treniņbāzi “AXA Training Centre”, kuras būvniecība ritēja 722 dienas (nepilnus 2 gadus) un kura izmaksāja aptuveni 56 miljonus eiro.

Iepriekšējā treniņu centrā “Melwood” Liverpūle slīpēja talantus pēdējo 70 gadu garumā. 2019. gadā izcēlās protesti pēc tam, kad “Liverpool” lēma par vēsturiskās treniņbāzes pārdošanu īpašumu attīstītājiem, tika izveidota speciāla apvienība “Save Melwood”, un cilvēki devās ielās, lai paustu savus uzskatus, ka vēsturiskajai celtnei ir jāpaliek sabiedrības īpašumā. Liverpūles pilsētai jau vēsturiski ir bijis ieradums iznīcināt dažādus vēsturiskus objektus, un tas varētu notikt arī ar “Melwood” bāzi – galvenā ēka varētu kļūt par muzeju, bet viss pārējais tiktu pazudināts.

Jaunais centrs paver pavisam jaunas iespējas, jo pirmo reizi vienā kompleksā būs gan akadēmijas komandas, gan galvenās “Liverpool” komandas, bet U23 pārstāvjiem ir atsevišķa ieeja, ēšanas telpas, svaru zāles, ģērbtuves un futbola laukumi, kas COVID-19 laikā ir īpaši būtiski.

Jāteic, ka galvenajai “Liverpool” komandai ir izveidoti izcili apstākļi, jo komandas rīcībā ir trīs futbola laukumi, kuri ir tādi paši kā “Anfield” stadionā, un īpaši vārtsargiem paredzētas treniņvietas, bet no apkārtējās publikas skats ir aizsegts ar koku un dzīvžogu palīdzību. Tāpat ir pieejams pludmales futbola laukums, volejbola laukums, tenisa laukums un padel tenisa laukums – šo sporta veidu īpaši ir iecienījis komandas stūrmanis Jirgens Klops, kurš pēc treniņiem kopā ar treneriem “padzenā bumbiņu”.

Ir uzstādīta arī īpaša augstuma kamera, kas sniedz iespēju futbolistiem trenēties gan 40 grādu karstumā, gan 90% mitrumā, gan zema skābekļa apstākļos.

Bāzes tapšanas procesā notika arī konsultēšanās ar vecākajiem spēlētājiem par to, ko viņi vēlētos redzēt. Džeimss Milners sacīja, ka gribētu durvis, kuras būtu nosauktas viņa vārdā. Lai gan tas tika izteikts kā joks, inženieri to uzstādīja sev par pienākumu, un pussargs atklāja, ka nonākšana pirmās komandas telpās notiek tieši caur durvīm, uz kurām rakstīts “The James Milner Door”.

Jaunajā centrā tika iebūvēta arī tērauda laika kapsula, kura sastāv no vairākām “Liverpool” vēsturē svarīgām lietām, ieskaitot Klopa briļļu pāri, Virgila van Deika parakstītus futbola bučus un Alisona parakstītus vārtsarga cimdus. Kapsula tiks atvērta vaļā 2070. gadā, cenšoties nākamās paaudzes spēlētājiem un atbalstītājiem sniegt ieskatu komandas vēsturiskajos panākumos.

“Manī valda dažādas emocijas,” sacīja Klops. “Es esmu priecīgs pārcelties uz jauno bāzi, taču esmu bēdīgs par “Melwood” pamešanu. Man tās pietrūks, bet tā ir jābūt. Tā bija ļoti laba vieta, īpaša vieta mana dzīvē, tāpēc man tā pietrūks. Bet Kērbijā (jaunās bāzes vieta – red.) būs lieliski. Tā ir fantastiska celtne – tajā ir viss, ko vajag tagadnei un nākotnei. Tā ir praktiski perfekta!” atzina Klops.

Foto: Liverpool FC Facebook

sportapils