NBA dzīves garoziņa – čempions nedēļas ietvaros tiek aizmainīts trīs reizes

NBA ir viena no līgām pasaulē, kurā bez spēlētāja piekrišanas var tikt mainīta viņa darba vieta, turklāt nevienu reizi vien. Šāds liktenis ir piemeklējis NBA čempionu Trevoru Arizu, kurš nepilnas nedēļas laikā tika aizmainīts trīs reizes.

Trevoram Arizam aizvadītā sezona noslēdzās jau martā, jo ģimenes apstākļu dēļ viņš nedevās uz Orlando “burbuli” pārstāvēt Portlendas “Trail Blazers”. Naktī uz 19. novembri pēc Latvijas laika notika NBA drafts, taču jau dažas dienas iepriekš maiņas darījumus sāka veikt komandas, ieskaitot Portlendu. Arizas “ceļojums” varēja sākties – “Trail Blazers” un Hjūstonas “Rockets” vienojās par maiņas darījumu, kā rezultātā Ariza kļuva par “raķešu” īpašumu.

Ilgu laiku Ariza neskaitījās “Rockets” sistēmas spēlētājs, jo drafta naktī Ariza kopā ar 16. izvēli tika aizmainīti uz Detroitas “Pistons”. Naktī uz 21. novembri atvērās brīvo aģentu tirgus, kā rezultātā “Pistons”, Oklohomsitijas “Thunder” un Dalasas “Mavericks” vienojās par savstarpēju maiņas darījumu, un vēl vienu reizi mājvietu nācās mainīt Arizam, kurš šobrīd jau ir “Thunder” spēlētājs. Trīs lietas labas lietas? Zinot, ka “Thunder” veic pārbūves procesu un komandas ģenerālmenedžerim Semam Prestī šobrīd ļoti patīk iegūt drafta izvēles, nav izslēgts, ka Ariza kādā brīdī sezonas gaitā varētu pievienoties komandai, kas plāno cīnīties par čempiontitulu.

Ariza jau šobrīd ir iegājis vēstures grāmatās. Viņš ir tikai viens no 17 spēlētājiem līgas vēsturē, kurš karjeras laikā būs spēlējis desmit dažādās komandās, kā arī viņš ir visvairāk reižu aizmainītais spēlētājs vēsturē – desmit reizes.

NBA vēsturē ir bijis arī gadījums, kad spēlētājs nedēļas laikā tiek aizmainīts četras reizes, turklāt šajā “rekordā” piedalījies arī latvietis.

2015. gada sezonu Lūks Ridnaurs pabeidza Orlando “Magic” komandā, taču 24. jūnijā Floridas komanda aizmainīja basketbolistu uz Memfisas “Grizzlies”, iegūstot sev tiesības uz Jāni Timmu, kuru Memfisa draftēja 2013. gadā ar 60. numuru. Nākamās dienas rītā “Grizzlies” aizmainīja Ridnauru uz “Hornets”, bet nepilnas trīs stundas vēlāk Ridnaurs kļuva jau par “Thunder” spēlētāju.

Sāga noslēdzās 30. jūnijā jeb sešas dienas pēc pirmās maiņas, kad “Thunder” vienojās par maiņas darījumu ar Toronto “Raptors”. Pats basketbolists visu situāciju vērtēja kā smieklīgu, taču atzina, ka ģimene un draugi sūtīja īsziņas, jo bija noraizējušies. “Es tikai smējos par to un sapratu, ka mans līgums ir galvenais iemesls maiņas darījumiem un tas ir ļoti vērtīgs.” Tobrīd Ridnauram bija negarantētais līgums jeb komanda līdz noteiktam termiņam varēja pārtraukt sadarbību, taču par to nekas nebūtu jāmaksā. Tā arī notika, jo “Raptors” atlaida Ridnauru, kurš tā arī netika pie cita piedāvājuma un noslēdza karjeru.

Kaut kas līdzīgs bija arī 2009. gadā, kad Kventins Ričardsons septiņu nedēļu laikā pabija piecu komandu pierakstos – Ņujorkas “Knicks”, “Grizzlies”, Losandželosas “Clippers”, Minesotas “Timberwolves” un Maiami “Heat”. Ričardsona karjera gan nenoslēdzās, un viņš turpināja spēlēt līdz 2013. gadam, kad atgriezās “Knicks” – komandā, kas 2009. gada vasarā uzsāka maiņu karuseli.

Foto: Abbie Parr/Getty Images, Orlando Sentinel

sportapils