12 domas: Bolotņiks par spēku un vislielāko mīnusu ringā

Latvijas bokseris Ričards Bolotņiks decembra sākumā Anglijā piedalīsies turnīra “Golden Contract” finālā, reizē aizstāvot savu WBO Eiropas čempiona titulu. Bolotņikam šī būs trešā cīņa šajā turnīrā, iepriekšējās divās viņš uzvarēja ar lielisku boksu, liekot par sevi runāt Anglijas tirgū, un tagad sekos izšķirošais brīdis – vai Ričardam izdosies ierakstīt lielisku lappusi Latvijas cīņu sporta vēsturē un pieteikties uz vēl augstākām virsotnēm? Bolotņikam šobrīd notiek pamatīgs sagatavošanās posms, taču viņš atrada laiku Sportapils.com rubrikai “12 domas”, kurā tiek piesaukti 12 jēdzieni, idejas vai notikumi, aicinot sportistu izteikt pirmās asociācijas un viedokli par to.

Līdzjutēji ringa malā

Viena no pašām svarīgākajām lietām. Daudzkārt ir bijis tā, ka viņi pavelk uz priekšu ar savu rīcību un atbalstu. Kad esmu ringā, es varbūt vienmēr neredzu un nedzirdu viņus, taču zinu, ka viņi tur ir un vēro mani, un tas man dod apziņu, ka man ir jāiet uz priekšu un jāattaisno viņu atbalsts.

Boksa vieta Latvijas sportā

Šobrīd, protams, Mairis Briedis boksu ir pacēlis augstu Latvijā, un es arī mēģinu to darīt. Līdz Maira līmenim man, protams, vēl ir tālu, taču es mēģinu un daru. Šeit gribu nodot sveicienu “LNK Boxing” un uzņēmuma īpašniekiem, kas strādā, lai nodrošinātu labākas sacensības un paceltu boksa līmeni, viņi cenšas, lai bokss Latvijā aug un neapstājas.

Sporta mediji

Katram ir savs darbs un katrs šo darbu dara tā, kā viņš prot. Galvenais, lai rakstītais un stāstītais būtu patiesība, nepatīk reizes, kad tiek ziņots par kaut ko, kas nav patiess. Kā tas katram sanāk, tā jau ir katra paša darīšana. Bet tā kopumā es pārāk nesatraucos, ko raksta tieši par mani – labas lietas raksta vai sliktas. Labi, ka vispār raksta, jau tas ir kruta.

Elks boksā

Mairis Briedis. Tieši viņa dēļ vispār sāku trenēties boksā.

Dusmas ringā

Mīnuss. Liels mīnuss. Dusmas ir pats lielākais mīnuss ringā, kāds vien var būt.

Ambīcijas

Tās visur vajadzīgas, lai vispār kaut ko sasniegtu. Man pašam gan ambīciju piepildīšana nav galvenais dzīvē. Man galvenais dzīvē ir sieva, vecāki, ģimene. Tas nozīmē daudz vairāk.

Video atkārtojuma tiesnesis boksā

Vajag boksēt tā, lai tiesnešiem nekāds video atkārtojums nebūtu vajadzīgs, lai tiesnesis visu redz un lai visiem ir saprotams, ka tu esi labākais.

Spēks

Galva. Viss spēks un nespēks ir galvā.

Pirmais sitiens

Acs acī. Pirmais sitiens ar acīm. Kad tu ieej ringā, tu uzreiz ieskaties pretiniekam acīs, un tas arī ir pirmais sitiens, ko tu vari izdarīt. Ar skatienu tu pārbaudi savu pretinieku, novēro, kā viņš atbild un kāda ir reakcija.

Bagātība

Tā ir ģimene. Tie ir tavi vecāki, bērni, vecmamma un vectēvs. Lūk, tā ir bagātība. Ja tev ir liela ģimene, tu esi miljonārs. Nauda mūsu laikos nav tas pats svarīgākais.

“Golden Contract” fināla pretinieks Mihels

Viņš dzīvo Vācijā, taču ir dzimis Krievijā un arī runā krieviski. Man pašam tas liekas ļoti forši, sak, Anglijā rīko turnīru bokseriem, bet līdz finālam ticis krievs no Vācijas un puisis no Latvijas.

Pasaules čempiona tituls boksā

– Tas ir iemesls, kura dēļ visi puiši uz boksu un kā dēļ viņi sāk trenēties zālē. Man personīgi šāda titula iegūšana būtu pierādījums, ka arī mans treneris ir pasaules čempions un visaugstākā līmeņa.

Foto: LETA

 

sportapils