Latvijai svarīgs punkts pret Somiju, 3×3 izlase kvalificējas Tokijas OS – aizvadītās dienas aktualitātes

Latvijas hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta spēlē izcīnīja svarīgu punktu pret Somijas izlasi – 2:3. Uzvaras vārtus somi guvi četras sekundes pirms papildlaika beigām. Latvijai divreiz precīzi nospēlēja Mārtiņš Dzierkals, un viss izšķirsies otrdienas spēlē – ja latvieši pārspēs Vāciju pamatlaikā, viņi iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pie vēsturiska panākuma tika Latvijas 3×3 basketbola izlase – Austrijas pilsētā Grācā notiekošajā Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā latvieši izšķirošajā mačā pārspēja Franciju ar 21:15. Jau spēli iepriekš Latvijas varēja kvalificēties olimpiādei, taču zaudēja Polijai.

Dalasas “Mavericks” naktī uz pirmdienu zaudēja Losandželosas “Clippers” ar 81:106, tādējādi rezultātam sērijā kļūstot 2-2. Kristaps Porziņģis izcēlās ar 18 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, bloķētu metienu un divām piezīmēm.

NBA izslēgšanas spēļu 1. kārtas 3. mačā Vašingtonas “Wizards” zaudēja Filadelfijas “76ers” ar 103:132, tādējādi nonākot bezdibeņa malā. Dāvis Bertāns, kurš pirmo reizi “play-off” mačā devās starta pieciniekā, guva astoņus punktus, pārtvēra bumbu, pieļāva kļūdu un nopelnīja divas piezīmes.

Futbola Virslīgā sestdien FK “Liepāja” sagrāva “Noah Jurmala” ar 5:0, FK “Ventspils” un “Spartaks” neguva vārtus (0:0), savukārt RFS izcīnīja uzvaru pār BFC “Daugavpils” ar rezultātu 2:1.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pasaules kausa tūres 4* posmu Sočos noslēdza ar 0-2 zaudējumu poļiem Pjotram Kantoram un Bartošam Losjakam. Sieviešu turnīrā ceturto vietu izcīnīja Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

UEFA Čempionu līgas kausu otro reizi vēsturē izcīnīja Londonas “Chelsea” futbolisti, kas pārspēja Mančestras “City” ar rezultātu 1:0. Uzvaras vārtus 42. minūtē guva Kajs Hāvercs.

Svētdien ULEB Eirolīgā bronzas medaļas izcīnīja Milānas “Olimpia”, kas apspēlēja Maskavas CSKA ar rezultātu 83:73. Jānis Strēlnieks, laukumā pavadot nepilnas 16 minūtes, punktus neguva, toties izcīnīja atlēkušo bumbu, pārtvēra bumbu un pieļāva kļūdu. Lielajā finālā triumfēja “Anadolu Efes”, pārspējot “Barcelona” ar 86:81. Rolandam Šmitam deviņu ar pusi minūšu laikā rezultatīva piespēle un trīs piezīmes. Par “Final 4” vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Vasilje Micičs, kurš saņēma arī regulārās sezonas MVP balvu.

Francijas basketbola čempionāta spēlē Mārtiņš Meiers guva 12 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.