“Riga” FC drāmā nodrošina vietu Konferences līgas “play-off”, basketbola izlase uzvar arī 4. maču – aizvadītās dienas aktualitātes

Spriedzes pilna UEFA Konferences līgas atbildes spēle bija “Riga” FC pret Maltas “Hibernians”. Jau 2. minūtē rīdzinieki nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču vēlāk izvirzījās vadībā, bet maltieši izlīdzināja rezultātu. Pašā kompensācijas laika beigās Ivans Purēvičs panāca 2:1, kas nozīmēja papildlaiku, kurā “Riga” labā divus vārtus guva Junusa Muritala, kas deva panākumu ar 4:1 un iekļūšanu “play-off” kārtā, kurā būs jāspēlē pret Gibraltāras komandu “Red Imps”.

RFS labi turējās līdzi beļģu “Gent”, taču otrajā puslaikā ielaida vārtus, piedzīvoja zaudējumu ar 0:1, tādējādi noslēdzot Eirokausu sezonu.

Latvijas basketbola izlase izcīnīja ceturto uzvaru pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīrā, ar rezultātu 83:60 pieveicot Baltkrieviju. Labāko sniegumu Latvijas rindās demonstrēja Andrejs Gražulis, kurš guva 22 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā abi Latvijas vīru dueti uzsāka ar mainīgām sekmēm, taču izslēgšanas spēles izdevās sasniegt. Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sacensības uzsāka ar zaudējumu (0-2 pret krievu duetu), kam sekoja uzvara (2-0 pret krieviem), savukārt Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam pretēji – vispirms uzvara (2-0 pret šveiciešiem), bet pēc tam neveiksme (1-2 pret čehiem).

Jānis Ikaunieks UEFA Konferences līgas atbildes spēlē guva vārtus 77. minūtē, kas nodrošināja KuPS uzvaru pār “Astana” un iekļūšanu “play-off” spēlēs, kur pretī stāsies Vācijas “Union Berlin”.

Virslīgas komanda Jūrmalas “Spartaks” 11. reizi šovasar veikusi izejošo transfēru, un viens no komandas līderiem Ričards Fraidejs sezonu turpinās Zviedrijas augstākās līgas komandā “Orebro”.

“Valmiera Glass/ViA” komandā jaunajā sezonā spēlēs Viktors Iļjins, kurš pagājušajā sezonā spēlēja Beļģijas čempionātā, vidēji gūstot 6,2 punktus un izcīnot 3,8 atlēkušās bumbas. BK “Ogre” pastiprinājusi rindas ar 22 veco lietuvieti Pauļu Pošku, kurš iepriekš spēlēja “Lietkabelis”, taču ar spožu statistiku neizcēlās.

NBA Vasaras līgā aizvadītajā naktī Jānis Timma laukumā pavadīja tikai sešas minūtes, punktus neguva, bet izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.