Hokeja izlase iekļūst olimpiskajās spēlēs, Apinim 4. vieta Tokijā – nedēļas nogales aktualitātes

Latvijas hokeja izlase svētdien izšķirošajā Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā izcīnīja uzvaru pār Franciju ar rezultātu 2:1, kas garantēja vietu olimpiskajās spēlēs februārī. Vārtus latviešiem guva Rihards Bukarts un Miks Indrašis. Olimpiskajā turnīrā Latvija būs vienā grupā ar Zviedriju, Somiju un Slovākiju.

Aigars Apinis Tokijas paralimpiskajās spēlēs diska mešanas sacensībās F52 grupā aizmeta disku 19,54 metrus tālu, taču līdz godalgām neizdevās aizsniegties, jo viņš palika 4. vietā. Trīs reizes Apinim izdevās kļūt par olimpisko čempionu šajā disciplīnā.

Virslīgā FK “Liepāja” sestdien tika pie panākuma pret Jūrmalas “Spartaku”, uzvarot ar 3:0. Divreiz bumbu vārtos raidīja Serbijas futbolists Milans Mirosavļevs.

Anglijas Premjerlīgā Mančestras “City” sagrāva “Arsenal” ar 5:0, kamēr kārtas galvenajā cīņā “Liverpool” un Londonas “Chelsea” cīnījās 1:1. Uzvaras turpina krāt “Tottenham”, kas apspēlēja “Watford” ar rezultātu 1:0, tiekot pie trešās uzvaras tikpat spēlēs. Kārtas pēdējā mačā Mančestras “United” pieveica “Wolverhampton” ar 1:0.

Iespaidīgi Vācijas Bundeslīgā spēlē Roberts Levandovskis, kurš guva trīs vārtus, bet Minhenes “Bayern” sagrāva Berlīnes “Hartha” ar 5:0.

Itālijas A sērijā Romas “Lazio” pārbrauca pāri “Spezia” ar 6:1, turklāt trīs vārti Čīro Immobiles rēķinā, kurš visus precīzos sitienus izdarīja pirmajās 45 minūtēs. Pie panākuma nespēja tikt Turīnas “Juventus”, kas bez Krištianu Ronaldu ierindā zaudēja pagājušās sezonas B sērijas čempionei “Empoli” ar 0:1. “Milan” pārliecinoša uzvara pār “Cagliari” (4:1), bet “Roma” apspēlēja “Salernitana” ar 4:0.

Francijas futbola čempionātā “Monaco” tika pie pirmā panākuma sezonā, ar rezultātu 2:1 pieveicot “Troyes”. Debiju Parīzes “Saint-Germain” piedzīvoja Lionels Mesi, kurš laukumā nāca otrajā puslaikā, bet komanda, pateicoties Kiliana Mbapē diviem vārtiem, pieveica “Reims” ar 2:0. Čempionei “Lille” panākums mačā pret “Montpellier” ar 2:1.

Spānijas “La Liga” mačos “Barcelona” izcīnīja uzvaru pār “Getafe” ar rezultātu 2:1, Madrides “Real” otrajā puslaikā nodrošināja panākumi pret “Real Betis” (1:0), savukārt čempione Madrides “Atletico” cīnījās 2:2 ar “Villarreal”.