FIFA atbildes gājiens: tai būs pašai sava futbola videospēle

Šajā nedēļā jau ziņojām, ka šogad noslēgsies praktiski 30 gadus ilgus sadarbība starp FIFA un “EA Sports”, kas kopīgi veidoja populārāko futbola videospēli. “EA Sports” paziņoja, ka izstrādās jaunu futbola videospēli, bet tagad kļuvis zināms, ka videospēle būs arī no FIFA puses.

Pirmā kopīgā FIFA un “EA Sports” izveidotā futbola videospēle dienasgaismu ieraudzīja 1993. gadā, savukārt “FIFA 23” būs pēdējais organizāciju kopdarbs. Uzreiz gan “EA Sports” steidza nomierināt futbola fanus, sakot, ka turpmāk būs tā pati spēle, bet ar mazliet citādāku nosaukumu – “EA Sports FC”.

Šī futbola videospēle nebūs vienīgā tirgū, jo FIFA prezidents Džanni Infantīno personiski paziņoja, ka FIFA veidos pati savu videospēli. “Es varu garantēt, ka vienīgā autentiskā un īstā spēle, kurai ir FIFA vārds, būs labākā pieejamā geimeriem un futbola faniem,” sacīja prezidents. “FIFA vārds ir vienīgais globālais un oriģinālais nosaukums. “FIFA 23”, “FIFA 24”, “FIFA 25”, “FIFA 26″ un tā tālāk – konstantā lieta ir FIFA vārds, un tā tas paliks mūžīgi, tai esot labākajai spēlei.”

Galvenā futbola organizācija jau pašlaik veicot sarunas ar studijām un publicistiem par jauno projektu. FIFA paziņojums ietvēra arī to, ka nebūs nepieciešamas ekskluzīvas tiesības, kas dos plašākas izvēles iespējas pašā videospēle, turklāt pirmā atsevišķā FIFA videospēle varētu parādīties līdz Pasaules kausam, kas sāksies novembra beigās. Plānots, ka atsevišķa videospēle būs arī par nākamā gada Pasaules kausu sievietēm, kas norisināsies Austrālijā un Jaunzēlandē.

“Interaktīvo spēļu un esporta sektors ir ceļā uz lielisku izaugsmi un diversifikāciju,” turpināja Infantīno. “FIFA stratēģija ir nodrošināt, ka mēs varam maksimāli izmantot visas iespējas un nodrošināt plašu loku produktu un opciju geimeriem, faniem, asociācijas biedriem un partneriem.”

Ēras beigas: “EA Sports” un FIFA pārtrauc sadarbību

sportapils